پیام انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برای نوروز ۱۴۰۳

پیام انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برای نوروز ۱۴۰۳

 

بهارا، زنده مانی، زندگی بخش

به فروردین ما فرخندگی بخش

 

نوروز عید مهر و دیدار و گفت‌وگو و جشن شادی و شوق و امید فرا رسید و زبان و ذهن و دل انسانی را به نیک‌گویی و نیک‌اندیشی و نیک‌خواهی فراخواند. نوروز باستانی سرفصل نوشوندگی طبیعت، نوزایی تاریخ و نوآفرینی جامعه است. این خود بزرگ‌ترین راز پایایی و پویایی این آئین سازگار با سرشت انسان و جهان است که از دل هر کهنگی و فروبستگی، تازگی و گشودگی می‌آفریند و می‌آورد.

می‌توان در این عید هم سخن کهن بیهقی بزرگ را با همان اندوه و امید زبان حال اکنون خویش دانست که «بر ما سالی گذشت و بر زمین گردشی و بر روزگار حکایتی، امید آن که کهنه رفته باشد به نیکویی و این نو همی آید به شادی».

انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات فرا رسیدن این فرصت فرهنگی و ارتباطی را برای احیای سرمایه اجتماعی و خلق فردایی روشن‌تر مغتنم می‌شمارد و تبریک می‌گوید.

سالی سخت و سرشار از رنج و افسوس بر استادان، محققان، دانشجویان و کنشگران حوزه فرهنگ و دانش و هنر و ارتباطات و غالب گروه‌های اجتماعی و شهروندان ایرانی گذشت، امید آنکه با لطف خداوند، بهار قرآن و بهار طبیعت، این ایام ناگوار بگذرد و پندار و گفتار و کردار ما که در این روزها نوروزی می‌شود، همچنان در هم‌نشینی نوروز بماند و حال همه ما از هر نظر به سوی بهبود رود.

ای ز تو رویان زمستان و بهار

ای تو گرداننده لیل و نهار

ای ز تو تغییر حال و سال‌ها

حال ما را کن تو خوش‌تر حال‌ها

 

هادی خانیکی

رئیس هیات مدیره انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات

اول فروردین ۱۴۰۳

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

برچسب ها

آب آموزش آینده‌پژوهی اخراج اساتید دانشگاه ارتباطات بین‌المللی ارتباطات سلامت اعتراضات ۱۴۰۱ افغانستان انجمن جامعه‌شناسی ایران بازی‌های دیجیتال حلقه مطالعاتی نقد و بررسی متون شهری دکتر اصغر ایزدی جیران دکتر افسر افشاری نادری دکتر بهار زند رضوی دکتر حسین امامی دکتر حسین پاینده دکتر شیرین احمدنیا دکتر عباس قنبری باغستان دکتر عباس کاظمی دکتر عبدالله بیچرانلو دکتر علی ربیعی دکتر محمد امین قانعی راد دکتر محمد مهدی مولایی دکتر مسعود کوثری دکتر مقصود فراستخواه دکتر منصور ساعی دکتر نعمت‌الله فاضلی دکتر هادی خانیکی رسانه روابط عمومی روز جهانی آینده روز جهانی ارتباطات روزنامه‌نگاری زنان سالمندی سلامت روان سلسله نشست‌های داستان کار میدانی سلسله نشست‌های روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی سیاست‌گذاری سینما شبکه‌های اجتماعی شهر صلح طرح صیانت فرهنگ فضای مجازی فلسفه برای کودکان فناوری مجموعه نشست‌های علم، فرهنگ و ارتباطات در خدمت مهاجران افغانستان محیط زیست مردم‌نگاری مرضیه ادهم مهاجران نقد کتاب نوجوان همایش همایش اعتراضات، رسانه و فرهنگ همایش سلامت روان و رسانه همایش کنکاش‌‌های مفهومی و نظری درباره جامعه ایران هنر هوش مصنوعی ورزش پایگاه خبری گلونی پدرام الوندی کارگاه آموزشی کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو کرسی نظریه‌پردازی کرونا کودک گردشگری